Slovenska večerja?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. mar 2005 15:54

Julia, na tanko lahko tudi zvalajš testo s strojčkom za testenine. če ti je to kaj v pomoč! Veri

Tijana  

član od: 18.3.2004

sporočila: 7

20. maj 2005 9:12

Evo, ta teden sem koncno uspela zbrat cimre in prijatelje na kupu in skuhat vecerjo. Vasi nasveti so mi bili v veliko pomoc, a na koncu sem zadeve vseeno morala kar fino prilagodit. Pa da opisem okoliscine! Kuhala sem namrec v kuhinji z zelo, ampak res zelo omejenimi zmoznostmi (premalo posode, pecica ne dela) in vsega skupaj za tocno deset ljudi. Kar podvig. Meni je bil 1.)Trnovska polenta (recept iz te srani, ki mi je res super uspel in jed, ki je najbolj navdusila zaradi svoje eksoticnosti in same ideje- Norvezanka in Svedinja polente prej nista nikoli poskusili, slednja je prosila za recept), 2.)Kremna spinaca (na tak nacin, ko jo naredi moja mami, s kislo smetano in vsemi dodatki), 3.)Klobasne rozice (prvi dve zadevi sta mi vzeli veliko casa, in ker mesa ne znam pripravljati, sem naredila "klobasne rozice", kot se spomnim, da je mami vcasih naredila za vecerjo: koscke hrenovk pri straneh prekrizas, pocvres na olju, da se naredijo cvetki - hitro, okusno pa se lepo zgleda) in 4.)Sopska solata (Francozinji sta bili navduseni nad okusom in idejo, da solati dodas sir). Hotela sem se smorn za sladico, pa ni zneslo. Sicer pa je vecerja ze po pripravi in razlicnosti jedi bila pravi uau glede na to, da je pet dni v tednu vecerjamo pasto z omako, ostala dva pa kebap. Torej pripravila sem nekaj mesanice slovenskega in tega kar ponavadi jem doma... bistveno pa je, da je vse skupaj pripravila Slovenka Pred mano je kuhala ze Moldavka, Nizozemec in Italijanka... pricakujemo pa se Francozinji in Svedinjo. Glavno nam je pa nad vsem druzenje! Kakorkoli, dobila sem komplimente na kuho, prosnje za recepte in lastno zadovoljstvo nad uspelim projektom. Misija uspela odlicno! Hvala za vase nasvete in pozdrav iz Spanije! Tijana _____________

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

23. maj 2005 9:18

Vračam pozdrave v ŠPANIJO ,ZADOVOLJNA TIjana ,zadovoljni gostje, temu primerno tudi druženje -in kaj hočeš še lepšega v danem trenutku ,bravo da ti je uspelo. Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti